Зимову гуму купити під будь-який автотранспорт можна з урахуванням умов, в яких вона буде експлуатуватися. Цей параметр потрібно ретельно заздалегідь проаналізувати – багато в чому від нього залежить, чи буде комфортною, а головне безпечною їзда в холодну пору року.

Існує три основні класифікації, за якими більшість водіїв обирають в інтернет-магазині Mastershina.com зимові шини:

  1. Тип гуми – фрикційна (класична) або з шипами.
  2. Дизайн протектора – симетричний (класичний), спрямований візерунок або асиметричний (два в одному).
  3. Цінові сегменти – економ (бюджетний), середній або преміум-клас.

Під час їзди засніженими та зледенілими дорожніми покриттями всі водії перебувають у зоні підвищеного ризику. Економити кошти на придбанні якісної зимової автогуми не варто – особливо, якщо регулярно їздити на далекі відстані або шофер є затятим любителем високих швидкостей.

Купуємо шини на зиму правильно

Тепер розглянемо чотири фактори, на які потрібно орієнтуватися, щоб підібрати найбільш підходящу зимову гуму:

1. Умови їзди. Для регіонів з помірним кліматом, в яких дороги від снігу і криги вчасно очищаються, а температура повітря моментами піднімається вище нуля, оптимальний варіант – купити зимові шини класичного типу (липучки). Вони демонструють хороше зчеплення на засніжених, сухих і мокрих покриттях, вони дешевші за ціною і служитимуть довше, ніж шиповані скати. Гума з шипами потрібна тільки тим водіям, які регулярно їздять по щільно укоченому снігу великої глибини або обмерзлих дорогах. В інших ситуаціях шиповані шини будуть тільки шкодити – причому, як водієві з пасажирами (практично ніякого комфорту в салоні через підвищену гучність), так і дорожньому покриттю.

2. Протекторний малюнок. Для покриттів зі сніговим покривом, що щільно злежався, краще купити зимову гуму із симетричним візерунком на компаунді. Під пухкий сніг або рідину оптимальним є варіант шин зі спрямованим протектором. Асиметричні покришки можуть бути ефективними в обох випадках, але за них потрібно заплатити набагато дорожче.

3. Бренд. Чим іменитіший виробник, тим якісніші його шини. Доказом цього є результати тестів незалежних експертів. Гумова суміш виробляється з добірних компонентів на сучасному обладнанні з впровадженням інноваційних технологій, завдяки чому і вдається вдосконалювати покришки.

4. Дата виробництва шин. Важливо, щоб гума була новою і без слідів експлуатації. Такими є скати, вироблені не пізніше трьох років тому. Дата випуску вказується в маркуванні на боковині шин 4-значним числом, з яких дві перші цифри підкажуть тиждень, дві останні – рік виготовлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *